Їмо пироги: як уберегтися від застуди

Їмо пироги: як уберегтися від застуди
Осінь і початок зими - дуже благодатний час для всіляких вірусів, і навіть банального переохолодження. Навіть градусник, наполегливо наближається до мінусової температури, не може змусити остаточно усвідомити той сумний факт, що літо закінчилося, і попереду місяці холодів. Дістаючи пуховики з комори ми як би миримося, і багато хто не роблять цього до останнього тягаючи осінні ветровочку, нехай і доповнивши їх шарфами і шапками. Але морозний осінній вітер не щадить носи і горла, і потрібно потурбуватися заздалегідь про те, щоб не стати жертвою похолодання. Тут не врятує навіть заздалегідь витягнуте пуховик - погода мінлива, а спітніти на холодному повітрі це найпряміший шлях до застуди. Чистий ніс нам потрібен не тільки для того, щоб добре себе почувати, а й для того, щоб насолодитися в повній мірі смаком осетинських пирогів, адже саме аромат дає майже 80% відчуття смаку. Популярний міф про чарівні профілактичні властивості вітаміну С, на жаль, не відповідає істині і був розвіяний ще в 1973 році, але до цих пір знаходяться люди, які вірять, що додаткова доза аскорбінової кислоти захистить їх від застуди та грипу.

Неробоча профілактика застуди

Є й інші міфи, які дуже поширені серед населення, і зараз спробуємо їх розвіяти, щоб ви замовляли їжу з доставкою додому не тому, що захворіли, а просто тому, що вам так хочеться. Оксолінова мазь не вбереже від грипу, навіть якщо вимазати ніс всередині і зовні. Згідно з інструкцією, вона перешкоджає проникненню вірусів в організм через слизову носа, але насправді ніяких доказів ефективності наведено ніколи не було. Мазь ця дуже приємно обволікає слизову і запобігає переохолодженню, але рівно той же ефект дає і звичайний вазелін. Цибулю і часник також нездатні безпосередньо битися з вірусними загарбниками, хоча багато хто використовує їх безпосередньо при застуді, як народний засіб. Хоча тут швидше варто згадати народну мудрість, що якщо застуду не лікувати, але вона триває сім днів, а якщо лікувати - тиждень. Ефірні масла можуть мати певний бактерицидний і розслабляючий ефект, але, знову ж таки, від вірусів не врятують і можуть використовуватися просто як засіб, що полегшує перебіг простуди. Також варто згадати, що багато рекламовані "гомеопатичні" кошти не мають ніякої доведеною ефективністю, і в більшості випадків взагалі не містять діючих речовин.

Як же захиститися від застуди

Всі знають точно - ноги повинні бути в теплі. Але мало хто в курсі, що в теплі варто тримати ще й власний ніс. Справа в тому, що при охолодженні сповільнюється кровообіг в носі, і в тканини надходить менше імунних клітин крові, які по-справжньому борються з ворогом у вигляді мікробів і хвороботворних бактерій. Також не потрібно чіпати руками все підряд, в тому числі і руки друзів при зустрічі. Людина може бути вже заражений вірусом грипу, але поки що безсимптомно, а ви, після міцного рукостискання, випадково почухається ніс і мікроби тут же побіжать досліджувати територію вашої слизової. Також намагайтеся не перекушувати солодким - при вживанні надмірної дози цукру клітини крові, які повинні відловлювати шкідливих мікробів, тимчасово втрачають частину своєї ефективності. Ну а якщо вам все-таки дуже захотілося з'їсти солодкий осетинський пиріг на замовлення, то краще зробіть це вдома - наші кур'єри швидко привезуть вам гаряче ласощі.