Йдемо в гості

Йдемо в гості
Ні для кого не секрет, що українці – це найгостинніша нація. Завжди привітні, щирі та з доброю усмішкою готові зустріти кожного, хто з’явиться на порозі. Звідки ж пішла традиція ходити в гості?

Гість – посланець Бога

З давніх-давен слов’яни вважали, що гість несе радість та щастя. Вони вірили, що гість – це посланець Бога, який прийняв людську подобу та ходе між людьми. Тому вони завжди радо вітали будь-якого незнайомця, який приходив до їхньої господи. Гостинці ж, які приносив гість символізували дари від Всевишнього. Згодом традиція ходити в гості набула навіть ритуального характеру. Так як люди вірили, що гість принесе добробут в оселю, то в новорічну ніч та в Святвечір повинен був прийти хтось, хто має щасливу долю або ж дитина. Така традиція подекуди збереглася і в наш час. Під час різдвяних свят ходять діти-колядники, співають пісні та навіть інколи розігрують цілі вистави.
Як бачимо, гостинність – це частина українського менталітету, яка заклалася у свідомості багато років тому назад. Сьогодні ми майже не приймаємо гостей вдома, а надаємо перевагу зустрічам в кафе, парках та інших популярних місцях, де можна випити кави та поспілкуватися. Але як би там не було, зустрічі в домашній обстановці є набагато теплішими та більш душевними, адже господиня, яка чекає на гостей завжди старанно готується та прагне почастувати їх найкращими стравами.

Що потрібно пам’ятати

Якщо вас запросили в гості до чийогось дому, то вам потрібно дотримуватись простих правил етикету:
  • Приходити набагато раніше або запізнюватися – не ввічливо. Якщо ви затримуєтеся у власних справах, то обов’язково попередьте про це людей, які вас запросили. Приходити занадто рано також небажано. Господарі, можливо, ще не все приготували і можуть розгубитися.
  • Коли ви приходите до нового незнайомого вам будинку, то не варто пристально роздивлятися обстановку та речі в домі, ходити з кутка в куток. Якщо господарі захочуть, вони самі все покажуть.
  • Під час обіду чи вечері будьте акуратними та дотримуйтеся правил етикету.
  • Перебуваючи в гостях, не втрачайте і почуття часу. Не засиджуйтесь до пізньої години.
Що взяти з собою?
Якщо вас запросили на день народження, новосілля чи інше свято, то звичайно потрібно приходити з подарунком. Якщо ж ви йдете в гості просто так, то потрібно також подбати про презенти хазяїнам. Не йти ж, як кажуть, «з пустими руками», особливо, коли в домі є й маленькі діти. Це може бути сувенір на пам'ять або якісь гарно запаковані солодощі. Якщо ви добре знаєте ту людину, яку збираєтеся навідати, то в такому випадку ви можете взяти з собою якусь їжу. Це може бути що завгодно: торт, печиво, салат, фрукти. Ми в свою чергу пропонуємо вам замовити осетинський пиріг, який буде відмінним гостинцем. Ви можете обрати солоний з м’ясною чи овочевою начинкою або солодкий пиріг, в залежності від того, що полюбляють господарі дому. Для вашої зручності у нас діє на осетинський пиріг доставка додому, тому якщо у вас немає часу забігати до крамниці, а люди вас уже чекають, скористайтеся цим сервісом. Наші сирні пироги нікого не залишать байдужим, а підкреслять ваше ставлення та повагу до господарів.