Історія грошей

Історія грошей
Що таке взагалі гроші, що за них можна купити, чому ми так він них залежимо? Ще багато питань виникає, коли ми чуємо це слово. Гроші заволоділи світом. Ось як було раніше? Прийшов на базар з гарбузом, обміняв його на картоплю та пішов додому. І все було добре. Але з приходом грошей все змінилося, і люди змінилися. Гроші, як платіжний інструмент, з’явилися дуже давно, але для того, щоб стати такими, як вони є, пройшли кілька етапів.
Першим етапом було використання засобів обміну. Рибу, худобу, коштовності обмінювали на хліб та тканин. У кожного народу буди свої засоби для обміну. У Мексиці, наприклад,  у якості «грошей» використовувались какао боби, на островах Океанії – перлини та мушлі, на Алясці та в Канаді – шкіри цінних тварин. Але такі відносини були не зовсім зручні. З часом виникла необхідність у створенні універсального платіжного еквіваленту. Саме так з’явилися гроші. Спочатку вони були металевими. У різних країнах вони вироблялися з різних матеріалів. Гроші могли бути з меді, бронзи, срібла. Паперові банкноти з’явилися лише у 1910 році і так і залишились у нашому житті.  
Вважається, що перші паперові гроші з’явилися у Китаї, коли в Європі були «темні часи». Тому європейські держави самі прийшли до ідеї банкнот. Само слово «банкнота» у перекладі означає «банківський запис». Вадливу роль банківської справи в Європі зіграла Італія. Вона має дуже вигідне географічне положення. Саме в Італійських містах були лавки обміну, які розташовувались у торгівельних районах та ринкових площах. Перші банкноти були по суті не грошима, а документом, який дозволяв їх отримати.
Наступним етапом був вже друк банкнот в обсязі. При цьому обсяг надрукованих грошей залежав від кількості монет у фінансовій установі. Першим центральним банком у світі став Банк Швеції, заснований у 1668 році.
Спочатку люди скептично відносилися к паперовим банкнотам. Перевагу все ще віддавали металевим монетам. Потрібен був час, щоб усі звикли к банкнотам. І люди звикли. Зараз вже не можливо уявити життя без грошей. З’явилися віртуальні кошти, пластикові картки, можна розрахуватись використовуючи лише телефон. 
Багато грошей не буває. Напевно, кожен погодиться з цим висловом. Але чи роблять гроші нас щасливими. Час від часу так. Зараз вже діти у садку вміють рахувати копійки, та не вміють рахувати, наприклад, яблука. Ми живемо від заробітної плати до авансу, дуже боїмося втратити навіть гривню. Ми залежні. Ми завжди знаходись в пошуках додаткових заробіток, бо нам завжди мало. Ми мріємо стати мільйонерами, заздримо їм. Але, повірте, і їм мало їх статків. 
Гроші пройшли великий шлях становлення. Вони змінилися до невпізнання. Кожна країна використовує свої номінали, назву, зовнішній вигляд. Вони завжди вдосконалюються. 
Так само вдосконалюються і наші пироги. Пирогова «ТРИ ПИРОГИ» теж проходить шлях становлення. Ми робимо все можливе, щоб нас знали, про нас говорили, в нас замовляли доставку їжі додому чи в офіс. Ми пишаємося своїми пирогами. Замовляйте та куштуйте, а при замовленні від 250 грн – доставка безкоштовна.