Івано-Франківськ

Івано-Франківськ
Мальовниче місто з багатовіковою історією – Івано-Франківськ. Саме його називають серцем або перлиною Прикарпаття. Це місто поліглотів, адже не зважаючи на те, якою мовою ви розмовляєте – вас обов’язково зрозуміють, або знайдуть того, хто зрозуміє та зуміє допомогти.
У Франківську поєднуються різноманітні традиції та звичаї Буковини, Закарпаття, Гуцульщини, Покуття та Опілля. Побувавши тут, можна подумати, що це європейське місто, не лише через його вигляд, а й через людей, які мислять тверезо, по-європейськи...
Місто було засноване у 1662 році місцевим польським магнатом – Андрієм Потоцьким, і назване на честь його сина – Станіслава. А у 1962 році, до 300-річчя заснування міста, його було перейменовано на честь видатного українського культурного діяча Івана Франка – Івано-Франківськом.
Івано-Франківськ деякий час був столицею ЗУНР. Несправедливо, що його вважають “тимчасовою столицею”, адже найважливіші пакти та договори Західної Української Народної Республіки були підписані саме тут.
Івано-Франківськ називають містом фестивалів.  Щороку тут відбувається близько 15 фестивалів.
Івано-Франківськ також вважають містом спорту і це не даремно. Адже на сьогодні в місті широко розвинені понад 45 різноманітних видів спорту. І тільки вдумайтесь, кожного року, франківські спортсмени здобувають понад 200 (!) медалей в різних світових змаганнях та чемпіонатах.

Відпочинок в перлині Прикарпаття

Івано-Франківськ вдасться оглянути за один день, але навіщо? Радимо вам, залишитись тут на довше. Архітектура міста та його старі, вузенькі вулички зачаровують своєю красою, і немовби благають: “- Не їдь, залишись!”.
Якщо ви прямуєте на відпочинок до Івано-Франківська, то ця стаття вам сильно знадобиться. Ми підготували список місць, які обов'язково потрібно відвідати, побачити та насолодитись ними сповна. Отож, розпочнемо мандрівку!
Перше, що потрібно відвідати в місті – ратушу. На ній розташований оглядовий майданчик, з якого можна побачити весь, надзвичайно красивий Франківськ. З нього все буде видно, як на долоні.
Кав’ярня “Говорить Івано-Франківськ”, вважається найкращою та найоригінальнішою в місті. Адже на стільницях кав’ярні вибиті легенди та реальні життєві історії Франківська. Чекаючи свою каву – можна багато чого цікавого дізнатись.
Прогулюючись містом – не поспішайте! Насолоджуйтесь атмосферою міста, та його красою.
Скарбницею мистецтва в Прикарпатті, вважають Музей мистецтв. Він розкинувся в найстаршій будівлі міста – костелі Непорочного зачаття Діви Марії. В музеї знаходиться велика кількість експонатів, виконаних в різноманітних стилях: ікон, картин, скульптур. Цікаво, що в ньому знаходяться витвори не тільки українських митців, а й російських, польських, угорських, німецьких та австрійських.
У місті працює велика кількість театрів, драматичних театрів, філармоній. Тож якщо ви поціновувач театрального чи музичного мистецтв – вам також буде чим тут зайнятись.
Найбільш важливим для міста є музей Небесної Сотні. В ньому зібрано понад 500 речей, привезених з Революції Гідності. На нашу думку, кожен, і дорослий, і малий повинен відвідати цей музей, і усвідомити всю потрібність Революції гідності та велику ціну перемоги в ній.
“Стометрівка” – легендарний символ Івано-Франківська. Її довжина сягає 500 метрів. Тут розташовано багато ресторанів, кафе, магазинів та інших закладів.
Йдучи вулицею Тараса Шевченка, можна потрапити у парк ім. Т. Г. Шевченка. Прогулянка в ньому надзвичайно романтична та захоплива в усі пори року. За бажанням, прогулянку можна завершити плаванням на човні.
Чотирнадцять цікавих фактів про Франківськ:
• Піднявшись на оглядовий майданчик в торговому центрі “Легенда”, можна побачити Ратушу та багато інших місць з висоти пташиного польоту.
• Найкращим сувеніром з Франківська вважається пляшечка “Прикарпатського бальзаму”. Придбати її можна в будь-якій, міській кав’ярні чи сувенірній латці.
• Найкоротша та найвужча вуличка міста – вулиця Івана Труша. Її довжина 65 метрів, а ширина – 6.
• Єдиний у світі пам’ятник яйцю розташований в Івано-Франківську.
• Під містом існує ціла система підземних ходів. Проте поки що, вдалося натрапити лише на один.
• На центральній площі міста, раніше проводили страти. Саме тому Площа ринок має ще одну назву – Площа смерті.
• Електрика у перлині Прикарпаття з’явилась ще в кінці ХІХ століття. 13 січня 1897 року, на вокзалі почали горіти електричні лампи.
• Міська ратуша також може похвалитися своєю унікальність. Франківська ратуша, єдина у світі має шоломоподібний купол, який до того ж, навіть, позолочений.
• Бруківку перед брамою Палацу Потоцьких було встановлено ще у XVII столітті.
• На одній із багатоповерхівок міста зображений його герб. Проте він розташований так високо, що деякі жителі міста, ще й досі не знають про його існування.
• Місто подарувало на Василя Вірастюка – найсильнішу людину не лише України, а й світу.
• Хоча в місті є автобуси та тролейбуси. Велика кількість міщани віддає перевагу пішим прогулянкам.
• 1662 рік вважають роком заснування міста. Але достеменного підтвердження цьому немає.
• Раніше, Івано-Франківськ, тодішній Станіславів, був лише військовою фортецею. Яка складалася з шести бастіонів, поєднаних між собою.

Відвідати Івано-Франківськ зараз, на жаль, ні в кого немає можливості. Але влаштовувати віртуальну подорож – ніхто не забороняв. Можна переглянути велику кількість документальних фільмів про місто. А хорошим доповненням до віртуальної подорожі в інше місто стануть осетинські пироги. Замовити їх можна на сайті або за телефоном. Вибір найсмачніших пирогів в нашій пекарні надзвичайно великий. Ми печемо солодкі, солоні та вегетаріанські пироги. У нас можна замовити не лише пироги, а й натуральні морси, які не тільки смачні, а й корисні! Замовивши пироги на суму від 250 гривень – отримаєте безкоштовну доставку. До речі, кур’єри у нас швидкі та спритні, тож ви отримаєте своє замовлення не більше ніж за годину. Доставка здійснюється по Києву та передмісті.