Негативний вплив пластика на навколишнє середовище

Негативний вплив пластика на навколишнє середовище
Нинішня харчова індустрія пропонує використовувати пластик, як комфортне упаковування. Адже його складно зіпсувати, він відносно дешевий та ... на жаль, плюсів більше немає. Крім цього, він приносить велику шкоду людському організму. Тільки ось про це — ніхто не думає ....

Шкода від пластика

Ви знали, пластик розкладається протягом 500 - 1000 років? Це означає — в першу чергу, ніж він цілком розкладеться, — наша планета просто «потоне» в подібних відходах. Є поняття таке, як «мікропластик», - це дрібні шматки пластика, які трапляються майже всюди. Породжує велике хвилювання присутність мікропластика в водоймах. Присутність подібного в океанах, річках та інших водоймах жахливо збільшується щодня, це згубно впливає не лише на флору і фауну водойм, а й на тих, хто п'є подібну водичку, тим самим отримуючи дозу мікропластика для організму. Перевірки льоду в Арктиці підтвердили наявність пластикових часточок в ньому.
Перший раз мікропластик був знайдений досить давно — ще в 1971 році мікробіолог Ед Карпентер виявив в Саргасовому морі білосніжні плями. Після детальної перевірки виявилося, що це дрібні частини пластика. Діяч науки був шокований від того, що відшукав шматки пластмаси — в центрі неосяжного Атлантичного океану.
До таких висновків прибув діяч науки Марк Браун, він виявив частинки пластмаси в крові мідій. Застосування пластикових виробів народом і невірне його перероблювання безпосередньо шкодить жителям водойм і самим людям.
На підводних відео знятих під водою досить часто можна побачити, як морські мешканці замість їжі приймають пластикові відходи.

Збиток від згоряння пластику

Щоб утилізувати пластикові вироби — певні компанії з перероблювання пластику спалюють його. Даний спосіб позбавлення від подібного сміття завдає більше значної шкоди для планети. Пластмаса, що горить вивергає в повітря приблизно сімдесят хімічних сполучень, які небезпечні для живих істот, у тому числі та людей. У разі, якщо спалювання пластмаси стане практикуватися всюди, і буде звичайною технологією утилізації пластикового сміття — погане самопочуття й летальні випадки не виключені. Серед тих сімдесяти елементів, є ті, що сприяють затяжному подразненню органів дихання та відбирають їх здатність протидіяти різним захворюванням.

Збиток пластмаси людству

Проникаючи в шлунково-травний тракт, частинки пластмаси отруюють тіло пестицидами та біс фенолом, ці елементи заподіюють удар гормональній системі людей. Кусочки пластмаси, можуть затримувати ріст клітин, це стане першою причиною патології дій організму. На сьогодні мікрочастинки пластмаси можливо виявити повсюди: в атмосфері, у водоймах, в землі.
Про забрудненість нашої планети пластиковими відходами, а також їхній вплив на людство повідомляють вивчення науковця Марка Брауна, зроблені ще у 2008 році. Вони розкривають жахливу істину про вплив пластмаси на людський організм. Частинки пластмаси, вдихувані з повітрям, та ті, що ми приймаємо з їжею отруюють тіло токсичними елементами. Зокрема, деякі компоненти пластика здатні бути фактором початку тяжких хвороб: починаючи цукровим діабетом аж до онкології.

Як з цим боротися та хто в цьому винен?

Ця проблема породжує два головних питання. Як боротися, і хто в цьому винен? На друге запитання відповідь досить проста! Винні ми самі! Повне розуміння цієї проблеми та адекватне її сприйняття допоможе від неї позбутися. До тих, пір поки ми будемо шукати винних, не бачачи своїх дій в цій проблемі — вона буде збільшуватися. Варто як слід обміркувати свої звички, зрозуміти те яким чином ми можемо допомогти планеті та собі.
Для того щоб не морочитися з проблемою утилізації пластику, його необхідно почати застосовувати рідше. Розумно? Абсолютно. Те, що може зробити кожен з нас — вкоротити вживання пластикових виробів в повсякденному житті.
Розповідайте людям, які вас оточують про шкоду пластика, таким чином спонукаючи в них бажання використовувати його якомога менше. Тільки не слід бути дуже наполегливим, нехай кожен зробить цей вибір усвідомлено і без примуса.
Велика частина пластмасових залишків — поліетиленові пакети. Ви тільки порахуйте, скільки пакетів купуєте в місяць, і уявіть, як це небезпечно для вас. Значно легше і корисніше єдиний раз придбати екологічно чисту сумочку, з якої можна буде регулярно ходити за покупками, — це не тільки збереже ваш гаманець від додаткових витрат, а й зменшить використання пластику.
Уступіться придбання товарів в пластмасових упаковуваннях настільки наскільки це буде можливо.
Пакети для сміття — це ще один вид пластикових виробів. Популярність ці пакети придбали не так давно — років 6-7 назад. Ці поліетиленові пакети дуже сильно засмічують землю, через те, що їх зараз активно почали використовувати в цілях збереження міст та інших населених пунктів від засмічення. Сумно, що, намагаючись, захистити себе від сміття — ми засмічуємо те, що не потрапляє в поле нашого зору.
Ми сподіваємося, що перераховані вище поради допоможуть захистити планету від сміттєвої навали та кожен з нас стане турбуватися про екологію. Дані поради ніяк не зажадають спеціальних навичок або великих вкладень. Однак в разі якщо ми станемо постійно їх дотримуватися, обставини дуже стрімко зміниться. Робіть свій вибір з розумом!

Команда нашої пекарні давно задумалася про здоров'я планети та її населення, тому ми використовуємо виключно паперові упаковування для осетинських пирогів. Розкладаються вони набагато швидше, і не приносять ніякої шкоди тим, хто їх використовує. Таким чином ми не тільки бережемо екологію, а й робимо все, щоб вам було зручніше, адже подібні обгортки дуже прості у використанні. Кожного дня у нас працює доставлення пирогів по Киеву, тож робіть замовлення та залишайтесь дома. Робіть правильний вибір, їжте смачні пироги, бережіть себе і будьте здорові!