Перший телефон: історія виникнення

Перший телефон: історія виникнення
Наука ніколи не стоїть на місці, а постійно розвивається та вдосконалюється. Благо, на сьогоднішній день уже винайшли телефон, за допомогою якого ми можемо не лише підтримувати зв'язок з рідними та друзями, а й з легкістю зайти в інтернет та замовити осетинський пиріг з пекарні Три Пирога. Ця апетитна випічка може вживатися як перекус так і слугувати повноцінною стравою. Часто люди замовляють її на ювілеї, корпоративи, дні народження та інші свята. Повернемося ж до телефонів.

Як з’явився перший телефон?

Серед науковців точаться дискусії про того, хто ж насправді вигадав цей хитромудрий пристрій. Хоча й було безліч спроб створити телефон, все ж його винахідником прийнято вважати Г. Белла, який у 1876 році подав заявку на створення апарату, що зміг би передавати звуки на відстані у патентне відомство. Цікаво, що саме в цей день до організації надійшла ще одна заявка від американського фізика І. Грея також на створення телефону. Ці дві заявки були абсолютно різними та пропонували кардинально відмінні один від одного методи зв'язку. Але головним було те, що перший патентував уже готовий пристрій, в той час як Грей подав лише повідомлення про свої наміри створити щось на кшталт телефону.

Як з’явився розумний телефон?

Звичайно ж після цього вчені прагнули удосконалити цей пристрій та пропонували все нові та нові ідеї. Задум створити мобільний телефон виник у середині 20-го століття. Це був величезний апарат вагою у 40 кг і розміщувався він лише в автомобілях. З часом телефон зменшився, але так само живився від бортових систем авто. Справжню революцію в системі комунікації створив Мартін Купер, працівник компанії Моторола, який протягом років працював над тим, щоб стільниковий телефон був значно меншим. І він цього досяг. Перший дзвінок з такого телефону був здійснений навесні 1973 року. Важив цей пристрій трохи більше кілограма і мав лише 12 кнопок, 10 з яких — це були цифри і дві кнопки для початку та завершення дзвінка. Через 10 років почалося масове виробництво таких телефонів. Зберігати він міг лише 30 телефонних номерів, мав одну мелодію і коштував 4000 доларів.
З кожним роком пристрій вдосконалювався: в нього почали з’являтися будильник, калькулятор, секундомір і аж до сьогоднішніх можливостей смартфона.
Мабуть, кожен знає, що смартфон перекладається як “смарт” - розумний та “фоун” - телефон. Вперше він з'явився у кінці 90-х років 20-го століття, але його ціна знову ж таки була дуже високою та навіть перевищувала тисячу доларів. У 1998 році провідні компанії мобільних технологій об'єднали свої сили та почали створювати першу унікальну операційну систему для мобільних телефонів. Тоді  і побачив світ перший смартфон, який вже мав значно меншу вагу та набагато більше функцій та додатків. А в 2007 році з'являється пристрій з системою Multi-touch. Це був айфон від компанії Apple.
Сьогодні ми не уявляємо нашого життя без цього гаджету. Ми використовуємо його як засіб звязку, як фото- чи відеокамеру, як пристрій для зберігання даних та багато іншого. Також найпопулярнішою функцією сучасного телефону, особливо серед молоді, є доступ в інтернет.
Саме завдяки своєму мобільному ви також можете зателефонувати нам або зайти на наш сайт та замовити сирний пиріг. Ми також не стоїмо на місці, а постійно вдосконалюємо нашу випічку, робимо її кращою та доступнішою для вас так як доставка сирних пирогів здійснюється по всьому Києву. Обираючи нас, ви обираєте найкраще.