Сорочинський ярмарок

Сорочинський ярмарок
На Полтавщині є старий та дуже гарний звичай, щороку у селі Великі Сорочинці проводять ярмарок. Сорочинці відомі у всьому світі, адже постійно на нього приїздять люди з різних куточків планети. Ярмарок проводиться наприкінці літа, в останній декаді серпня. Навіть відомий російський письменник, М. Гоголь писав про цей ярмарок у своїх творах. Наприклад, у повісті “Сорочинський ярмарок” він описував, людей  які приїздили з різних містечок країни відому ярмарку.

Ярмарковий рух: історія ярмарок

Український ярмарковий рух має велику історію. В 1840 році кількість ярмарків на Україні перевищувала 12 тисяч. До них входив і Сорочинський ярмарок, проте тоді він не був ні великим, ні відомим.
Ярмарки існували до 1920 року, потім їх повністю закрили. Але вже з 1966 року вони почали активно відбудовуватись, Сорочинський ярмарок також не залишився осторонь. І вже з серпня 1999 року і до тепер, за наказом Президента України, Сорочинський ярмарок набув статусу Національного.

Рекорди Сорочинців

У 2017 році, в перший день роботи славнозвісного ярмарку, була зафіксована рекордна кількість відвідувачів та організаторів заходу. Іншим рекордсменом ярмарки став величезний коровай. Цей рекорд навіть зафіксували в Національному Реєстрі Рекордів України. Його вага становила понад півтонни, його визнали “Найважчим короваєм країни”. А спекли його на хлібзаводі, у місті Харкові, та назвали “Короваєм миру”. Наскільки нам відомо, його порізали та направили до всіх областей країни. Там їх мали порізати на шматочки та передати до лікарень та дитячих будинків.

Ярмарок очима туриста

Багато жителів українських поселень та міст приїжджають сюди для того, щоб свої товари продати, а замість них купити інші. В цей день представники багатьох українських підприємств везуть сюди свою продукцію для реклами та продажу. Заводи та фабрики укладають угоди про співробітництво одне з іншим і роблять його взаємовигідним.
Також на цьому ярмарку не складе труднощів зустріти безліч знаменитих та талановитих людей не тільки нашої країни. Щорічно на ньому проводять різні благодійні концерти та виставки, на яких відвідувачі можуть побачити картини провідних українських художників і стародавні народні вироби.

Асортимент ярмарку

В Сорочинцях, під час ярмарки на кожному кроці можна знайти ятки з чим завгодно, проте найбільшим попитом серед продовольчих товарів користуються ятки з:
• сувенірами.
Кожен з відвідувачів бажає привезти додому згадку про ярмарок. Тож знайти магніт на холодильник або сувенірний кухоль не є великою проблемою.
• вишиванками.
Вишиванка – це національне вбрання українців. Тому, мабуть не існує в Україні заходів, на яких би їх не продавали. В Сорочинцях вибір вишиванок надзвичайно великий. Можна знайти як простенькі футболки з набитим орнаментом, так і сорочки чи сукні ручної роботи.
• прикраси.
Також тут можна знайти та власноруч зроблені прикраси. Прекрасна половина людства обирає унікальні брошки, виконані в одному екземплярі або традиційний віночок-обруч.
Також на цьому ярмарку можна знайти й напої та наїдки на будь-який смак. Найбільшу перевагу надають пиві, горілці та домашнім наливкам. А для закуски купують хачапурі, бублики, кренделі та пиріжки. Сорочинські пироги відомі своїм смаком на всю країну. Їх тут можна знайти на різні смаки та вподобання. Але якщо ви хочете пирогів, то не потрібно чекати Сорочинського ярмарку, адже у нас великий асортимент осетинських пирогів і ви зможете знайти саме те, що хочете. А ще у нас є доставлення по Києву, тож вам не прийдеться нікуди їхати, тільки зачекати.