Універсальна рослина — мак

Універсальна рослина — мак
Цю рослину часто називають квіткою ангела та демона, вона може принести як багато користі людському організму, так і нашкодити йому, одні люди саджають цю квітку в декоративних цілях, інші ж абсолютно проти того, щоб вона росла на присадибних ділянках. Назва цієї квітки мак. І сьогодні ми спробуємо розібратися чому у ній поєднано стільки протиріч.

Користь та шкода

Хоча мак і розглядається часто як наркотичний засіб та може активно винищуватися правоохоронцями на полях і садах. Все ж якщо його використовувати правильно та у необхідній кількості ця рослина принесе лише користь вашому здоров’ю.
Перш за все кондитерський мак часто слугує відмінною начинкою для тортів, кексів та пирогів. Він забезпечує наш організм поживними речовинами та має оригінальний смак, особливо у поєднанні з іншими фруктами. Ви можете купити солодкий пиріг на замовлення з маком та вишнею у нашій пекарні та переконатися в цьому самі. Такий тандем досконало доповнюють один одного, адже вишнева кислинка чудово підкреслює смак чорних крупинок.

Мак насправді унікальна рослина, адже має неабиякі лікувальні властивості. За допомогою нього лікують кашель, застуду, хвороби нирок, також він має знеболювальну систему і діє на центральну нервову систему. Але саме через цей вплив він і є таким небезпечним адже викликає звикання. Тому препарати, які містять у собі кодеїн (витяжка з рослини) призначаються лише під наглядом лікаря.
Мак відмінно зміцнює імунітет та підсилює його захисну реакцію.
Калій, що входить до складу макових зернин покликаний знижувати артеріальний тиск та запобігає утворенню тромбів.
Вживання маку є також чудовою профілактикою цукрового діабету. Людям, які схильні до цього захворювання варто включати у свій щоденний раціон харчовий мак.
Як відомо, дефіцит кальцію може призвести до проблем з опорно-руховим апаратом, особливо у літніх людей, а насіння маку — це одне з чудових джерел кальцію, тому ви сміливо можете вживати його в їжу у якості начинок або приправ до страв.
Мак також відмінно бореться з розладами травлення та знімає біль у животі.
Помірне вживання харчового маку позитивно впливає на емоційний стан людини, адже він володіє заспокійливими властивостями та зменшує стрес.
Макова олія також знайшла своє застосування і в косметології. Вона активно бореться зі старінням шкіри, прекрасно її зволожує та розгладжує зморшки. Також, за допомогою використання масок з макової олії, ви можете повернути блиск тьмяному волоссю та надати йому шовковистості.
Як бачимо, мак, при правильному його застосуванні, має лише позитивний вплив на організм та тіло людини. Але окрім лікувальних властивостей він володіє унікальними смаковими якостями і пекарня Три Пироги прекрасно це доводить, випікаючи смачні пироги з маковою начинкою. Спробуйте його оригінальний смак та відчуйте на собі всю перевагу цього продукту. До того ж солодкий маковий пиріг буде окрасою будь-якого застілля. А якщо ви ще й ювіляр, то вас з радістю порадує наша знижка іменинникам на солодкі або солоні осетинські пироги.