Шкідливо для здоров’я

Шкідливо для здоров’я

Про шкоду наркотиків

Наркотики – речовини, здатні впливати на діяльність організму та свідомість людини. Їх систематичне вживання призводить до фізичної та наркотичної залежності. Наприклад, такий сильний наркотик, як героїн, може спричинити залежність навіть після першої дози.
Покурити “травку” на вечірці здається такою безневинною пригодою... Зовсім не шкодить здоров’ю і можна половити “ха-ха”. Проте шкода є: ця отрута має здатність накопичуватися в організмі людини непомітно, впливає на пам’ять, сповільнює реакції організму, розумовий розвиток, пригнічує психіку.
Більшість наркоманів починає з “легких” наркотиків. Після звикання, “легка” отрута вже не дає такого кайфу. Доводиться переходити на більш серйозні наркотики – кокаїн, героїн, амфетамін, крек та інші.
Кокаїн – білий порошок, який є витяжкою з рослини під назвою кока. Звідси й назва цієї наркотичної речовини.
Героїн (білий або бурий порошок) – теж наркотик природного походження. Його виробляють з маку.
Амфетамін – синтетична речовина, яка являється аналогом природних адреналіну та норадреналіну.
Крек – суміш кокаїну та різних хімічних речовин.

Дія наркотиків на людський організм

Як ці наркотичні речовини діють на організм людини? В першу чергу серйозно порушується діяльність серця, центральної нервової системи, пошкоджуються дихальні шляхи, з’являються різні психічні розлади та відхилення. Всі ці види наркотиків викликають дуже сильну фізичну та психічну залежність. Якщо наркоман не отримає вчасно потрібну дозу, в нього починається “ломка”. Організм “підсаджений” на наркотик, болісно реагує на його відсутність: починається блювання, пронос, людину морозить. Психічна залежність не менша: розвивається “тунельне” бачення, люди більше нічого не цікавить в житті.  Врешті-решт, може настати той момент, коли “рятівна”доза стане занадто великою.... Рівень смертності серед залежних досить високий.
Люди, котрі потрапили в таку біду, потребують професійної медичної та психологічної допомоги. Курс реабілітації може тривати місяцями, та навіть роками. Його результати залежать від самої людини, від її прагнення повернутися до нормального, щасливого життя.
Якщо ви знаєте, що хтось із ваших друзів чи приятелів “підсів” на наркотики, обов’язково повідомте про це його рідним. Повірте, це не стукацтво, це питання життя і смерті! Що раніше почати лікування, то більше шансів на швидке та повноцінне одужання.

Чому підлітки починають приймати наркотики?

Дуже часто наркотично залежними стають саме підлітки. Заборонений плід, як то кажуть, завжди солодкий. Причин для цього є надто багато. Насолити “предкам”. Підтримати компанію. Здобути незвичайний досвід. Почуватися впевнено. Втекти від складних життєвих ситуацій. Просто розслабитись або зарядитись енергією. Проте, жоден з цих мотивів не має виправдань. За все доводиться платити, і не лише власним здоров’ям.
Наркоманія – це ще й соціальна хвороба. Як це розуміти? Наркоман втрачає будь-які “здорові” стосунки з зовнішнім світом. Сім’я, кохання, друзі, навчання, робота – все втрачає свою цінність. Залежними керує єдине бажання: швидше б отримати нову дозу. Часто дії таких людей бувають протизаконні. Нерідко серед наркоманів зустрічаються люди, готові поставити на кон заради “кайфу” не лише своє життя, а й життя інших.
Наркотики “перекривають кисень” самому життю. Лови “кайф” від кожного сходу та заходу сонця, від щасливих моментів, та незабутніх вражень, від спілкування, від можливості бути поряд зі своїми близькими та друзями, від шансу “смакувати” життя в усіх його великих проявах та дрібницях!

Але бувають й позитивні залежності! Наприклад, від наших осетинських пирогів. Скуштувавши їх одного разу, ви більше не зможете відмовитись. Ви ще не куштували найсмачніші пироги Києва? Скоріше оформляйте замовлення, та забирайте пироги з нашої пекарні. Не хочете нікуди їхати? Нема проблема! Адже у нас працює доставлення пирогів по Києву. Пироги отримаєте теплими, та менш ніж за годину.