Як ми скорочуємо слова та як це впливає на наше мовлення

Як ми скорочуємо слова та як це впливає на наше мовлення
Наша мова – це не лише засіб спілкування, це візитна картка народу. Це те, що відрізняє нас від тварин і те знаряддя, яким ми можемо як нашкодити, так і зцілити. Якщо ви гарно і правильно говорите, то і справляєте відповідне враження, відкриваючи перед собою величезні можливості. Однак, останнім часом у своєму мовленні ми можемо часто спостерігати так звані «американізми», тобто слова запозичені з американської англійської. Ми часто говоримо «ізі» (легко), «сіста» (сестра), «рілі» (справді) та ін. Також досить часто ми скорочуємо своє мовлення до мінімуму, особливо коли шукаємо щось в інтернеті, наприклад: ми зазвичай пишемо доставка їжі Київ, замість замовити їжу з доставкою в Києві. Чим же зумовлена така тенденція?

По-перше, це орієнтація на культуру Заходу. Американці полюбляють все скорочувати, тому їхня англійська дещо відмінна від британської. Вони скорочують як самі слова, так і звуки в них, тим самим наче «обрізають» своє мовлення.

По-друге, ми постійно поспішаємо і в нас постійно обмаль часу. Ми часто не хочемо гаяти ні хвилини на дріб’язкові справи, а тим паче щоб розповідати Гуглу детально про те, що саме ми шукаємо. Звичайно не потрібно безперервно вдаватися у крайнощі, але це 21 століття і по-іншому ніяк. Сучасний ритм життя диктує нам свої правила і вимагає від нас не стояти на місці, а весь час бути в русі. Не так давно науковці навіть довели, що і Земля стала обертатися на 2 секунди швидше ніж раніше. 

По-третє, не варто виключати і той факт, що всі історія розвивається по спіралі. Древні єгиптяни для спілкування використовували картинки-символи, звідси, мабуть, і пішли всілякі емоджі. А ось латинь – це взагалі скорочення на скорочені, так всім відома & означала і, а знак @ заміняв слово до. Ось вам й історичні повтори, адже ці знаки й зараз означають те саме.

По-четверте, це культура спілкування, якою ми часто нехтуємо. Люди, а особливо підлітки люблять скорочувати своє мовлення так, що інколи дорослі не можуть їх зрозуміти. Це зумовлено тим, що більшість свого часу вони проводять в інтернет-мережі або спілкуються між собою за допомогою СМС. Саме ці два фактори і впливають на манеру їхніх розмов.
Як би там не було потрібно говорити правильно і звичайно ж правильно скорочувати, адже без цього ніяк. Головне підбирати слова відповідно до ситуації. Якщо ви на роботі, то краще говорити безпомилково, уникати слів-паразитів та не зводити своє мовлення до мінімуму. У колі друзів ви можете не звертати увагу на формальність і спілкуватися так як вам хочеться, тим паче, що друзі вже звикли і приймають вас таким як є. А якщо ж ви користуєтесь інтернетом і він прекрасно розуміє, що ви маєте на увазі під запитом доставка їжі київ чи їжа доставка, то пишіть так як вам хочеться, не вдавайтесь в подробиці, адже як заповідала колись популярна реклама «ніхто не зрозуміє, Яндекс зрозуміє».