Як навчити дітей самостійності?

Як навчити дітей самостійності?
Головне завдання батьків – це перш за все навчити своїх дітей самостійності. Щоб вони самостійно приймали вибір та могли вирішувати складні конфліктні ситуації.

Як це зробити?

По-перше, ще змалечку привчайте дитину до того, що вона може зробити сама. Після першого року ваш малюк уже сам зможе принести собі одяг, який ви попросите та покласти іграшку на своє місце. І нехай, шукаючи футболочку, він наведе гармидер у шафі, все одно хваліть його, адже ваша дитина зробила щось самостійно, без вашої допомоги.

По-друге, не поспішайте робити все за свою дитину. Якщо ваше чадо вже може взяти склянку з полиці та дістатися до крану з водою, то чому б йому самому не набрати собі водички.

По-третє, хваліть будь-яку ініціативу дитини. Коли ви ліпите вареники або працюєте в гаражі, а ваша малеча прибігла до вас зі словами «я допоможу», не відштовхуйте її, а краще дайте той шматочок тіста чи плоскогубці і вона буде найщасливішою дитиною на світі, адже буде відчувати, що вона вам потрібна. А якщо ви ще й будете хвалити її під час цього, то вона розумітиме, що ви її цінуєте. І нехай ваша кухня буде не такою чистою, як хотілося б, чи ваші інструменти будуть дещо розкидані по гаражу, але ви зробите щось разом, а це набагато важливіше за чистоту та порядок.

По-четверте, якщо в дитини є власна кімната або ж свій, так би мовити, куточок в домі з власними речами – це прекрасно. Роз’ясніть дитині, що це її особиста територія і вона може розпоряджатися нею на власний розсуд. Не забудьте пояснити правила чистоти.

По-п’яте, не забувайте вчити дитину піклуватися про когось або про щось. Це може бути кімнатна рослина, яку потрібно буде поливати, але без нагадувань з вашого боку, або домашня тваринка, якій потрібен догляд та турбота.

По-шосте, постійно говоріть з дитиною про безпеку. Розповідайте що добре, а що погано та наголошуйте на тому, що вона буде сама відповідати за свої вчинки.

І ще один, сьомий пункт, - не бійтеся залучати своїх дітей до якого-небудь вибору. Дозвольте обирати їм який одяг носити та яку музику слухати, але звичайно ж не забувайте роз’яснювати про доречність їхнього вигляду в тій чи іншій ситуації. Прислухайтеся до дитини. Нехай вона сама обере як, наприклад, провести вихідні, на яке кіно чи виставу сходити та навіть яку їжу обрати. Замовляючи осетинський пиріг з пекарні "Три Пироги", дозвольте своїй дитині обрати  м’ясний чи сирний пиріг або вибрати соус до нього. Дозволяючи робити вибір, ви таким чином готуєте дитину до дорослого життя, в якому перед нею буде ще багато перепитій та виборів.