Кращі поради для щасливого сімейного життя

Кращі поради для щасливого сімейного життя
Родина — життєдайна сила, коли ми здорові та відносно не піддаємося стресам. Коли родини здорові, вони можуть бути однією постійною, на яку можна розраховувати — настільки, що здорові сімейні стосунки можуть мати позитивний вплив на ваше здоров'я та самопочуття.
Міцні сімейні стосунки також є джерелом комфорту, настанов та сили, до яких можна звернутись у стресові періоди. Так само вони забезпечують почуття приналежності та безумовної любові, яких, швидше за все, не знайдете більше ніде.
Проте коли ці відносини нездорові чи наповнені стресом, можливо почувати себе фізично та емоційно виснаженими. Сильно конфліктні або токсичні родинні стосунки завдають чимало шкоди.
Ці нездорові стосунки не тільки позбавляють вас підтримки, але й створюють додаткові стреси, конфлікти та навіть проблеми зі здоров’ям. Дослідження показують: 10-30% малюків виростають у сім'ях, де їхньому здоров’ю загрожують, або вони ослаблені нездоровими сімейними стосунками.

Тому ми підготували для вас ряд порад:

1. Дім та робота – потрібен баланс.
Збалансувати роботу та домашнє життя непросто, але те, як ви керуєте нею, може змінити ваші стосунки із родиною. Баланс між роботою та домом — вміння працювати таким чином, який відповідає сімейним зобов’язанням. Часто буває так, що ми працюємо до шостої години, а по факту приносимо свої робочі моменти додому, та навпаки. Потрібно вміти розмежовувати ці питання. Вдома проводити час із сім’єю, а на роботі – працювати.

2. Доглядайте за собою
Батьки проводять весь свій час на догляд за всіма іншими в сім’ї й забувають про себе. Якщо не доглядаєте за собою, то в кінцевому результаті можете почувати себе жалюгідним та обуреним, не зможете надати дітям необхідну підтримку. Зізнайтеся, насправді у вас є власні почуття та потреби. Іноді люди думають, що це дуже егоїстично витратити час на себе, а не на потреби чоловіка та малюка. Це не повинно коштувати дорого — проте так важливо відкладати трохи час, аби зробити саме те, що хочете. Навіть якщо це лише 10 хвилин на день.

3. Дисципліна
Замість того, щоб мислити дисципліною як покаранням, потрібно використовувати цей спосіб для навчання своїх дітей: як задовольнити їхні потреби, не травмуючи та не ображаючи кого-небудь. Хоча ви можете бути злі, це допомагає зберегти спокій та навчити дітей, як вони могли б по-різному поводитися в схожій ситуації. Як вони можуть зробити щось так або інакше. Цей спосіб є найбільш позитивним, та найбільш конструктивним. От такі пироги. Поїхали далі.

4.Встановлення меж
Ми часто використовуємо межі, щоб захистити дітей від шкоди, небезпеки. Важливо спробувати пояснити, чому існують межі, а не видавати накази — наприклад, якщо ви відволікаєте їх від відкритого вогню, поясніть, чому. Діти можуть неохоче виконувати вказівки, якщо батьки їм наказують. Однак пояснення того, чому важливі інструкції, допоможе дитині зрозуміти, а отже, співпрацювати.

5. Спілкування
Спілкування важливе завжди: в добрі та важкі часи. Деяким людям тяжко передавати емоції словами. Тому, просто знати, що їх слухають, буває достатньо. Говоріть про себе — не лише про свої проблеми, а про своє повсякденне життя. Коли ваша родина відчуває себе включеною в те, що ви робите, вона з більшою ймовірністю побачать значення включення вас у те, що вони роблять. Ваше спілкування має бути основане на взаєморозумінні.

6. Якісний час разом
Спробуйте організувати деякий час разом — як варіант, триразове харчування, ви могли б сісти поїсти разом. Це дасть вам усім шанс зблизитися та поговорити про проблеми та цікаві теми. Попросіть своїх малюків допомогти вам у справах, виконати якесь доручення. Вони можуть протестувати, проте почуватимуться включеними у ваше життя, а не бути сторонньою людиною.
Домашні посиденьки – один із найдієвіших видів зближення. Коли вся родина збирається за столом та якісно проводить час разом. На столі смаколики із комбо-меню нашої пекарні "Три пироги": запашні теплі осетинські пироги зі смачними соусами та морсом. Будь-яка господиня оцінить економію свого часу – бо нема нічого кращого, ніж доставка на дім готових страв. Більше часу для релаксу, спілкування зі своїми домашніми.

7. Спільні рішення
З дітьми старшого віку для них нормально перевіряти кордони, щоб побачити, що могло б зійти їм з рук. Мабуть, вам доведеться адаптувати межі, коли діти переростають у підлітків — це може навіть допомогти залучити вашу дитину до узгодження нових меж. Занадто багато обмежень буде важко дотримати, тому добре розібратися, які межі для вас дійсно важливі, наприклад, ті, що стосуються безпеки ваших дітей, і з якими межами не варто боротися. Маючи менші обмеження діти оцінять, що встановлені вами межі — серйозні.

8. Заспокоєння
Важливо, аби сім’я була згуртована як у важкі часи, так у добрі часи. Якщо трапляється сімейна трагедія або у члена родини є проблеми, зближення дійсно допоможе. У цей час ваші діти потребуватимуть допомоги, тож важливо бути відкритими та спілкуватися із ними. Їм знадобиться заспокоєння та пояснення та будуть реагувати по-різному. Це також може допомогти поговорити з кимось неупередженим.

9. Будьте гнучкими
Перед усім члени родини просто хочуть провести час із вами.  Не відвертайтеся від ваших домашніх. Круто придумати щось несподіване: імпровізована гра, позапланова поїздка в парк, до лісу, озера. А також можна зробити щось, про що ви та ваші діти із запалом пам’ятаєте. Добре мати рутину, але треба час від часу переходити до спонтанних розваг та ігор. Для зайнятих сімей це може бути навіть дуже корисно для сімейного здоров’я.

10. Проведіть час зі своєю половинкою
Одного разу вам можливо буде важко знайти час для вас й вашого партнера, але потрібно приділити час один одному. Адже діти дізнаються про відносини саме від батьків. Слідкуйте, щоб ви спілкувалися із ними про щоденні справи, про речі, про які вам подобається говорити. Організовуйте час, який можете провести разом. Не важливо, де і як. Будь то обід у ресторані, чи просто родинна вечеря перед телевізором. На щастя, у наш час можливо замовити їжу додому.

Наші кулінари із пекарні "Три пироги" вже все придумали за вас. Закрийте очі, подумайте, чого вам хочеться, заходьте на наш сайт та обирайте наш осетинський пиріг і його доставлять вам прямо додому.

Хочеться чогось зеленого? Пиріг з сиром сулугуні та шпинатом чекає на вас.

Любите гостреньке? Пиріг з індичкою, в'яленими сухофруктами, сиром рікотта і гострим – шукай в меню.

Треба щось солоденьке? Пиріг з грушею, полуницею, вишнею і яблуками.

А краще замовити усі три смаки, бо за осетинською традицією на стіл клали три осетинських пироги. Смачного.