Чи можна харчуватися осетинськими пирогами в космосі

Чи можна харчуватися осетинськими пирогами в космосі
Куди б не занесло людини - будь то непрохідні джунглі, пустеля, або космос - вживати їжу необхідно як мінімум для підтримки життєдіяльності організму. Вчені, що займаються вивченням цього питання, висували найрізноманітніші ідеї. Проблема в тому, що в умовах невагомості процес травлення відбувається не зовсім так, як на Землі, можуть змінюватися смакові переваги і реакція космонавта на ту чи іншу їжу. Плюс до того, запуск зайвої ваги на орбіту коштує чималих грошей, і довгий час робилися спроби створити таблетки, що містять в собі всі необхідні людині речовини і мікроелементи. Але, як виявилося згодом, навіть звична їжа, розфасована по тюбикам не може задовольнити одну вкрай важливу потребу - задоволення і психологічний комфорт від прийняття їжі. Поки ми з вами знаходимося на поверхні планети, ми навіть не замислюємося про те, що радість від смачної їжі з доставкою - дуже важлива частина нашого життя, яку ми приймаємо, як належне. Перші космонавти, змушені обідати прісної живильної пастою, як ніхто інший могли оцінити важливість смачної гарячої їжі для гарного настрою і, як наслідок, високої працездатності і концентрації уваги на важливих речах. Напевно, багато хто з них мріяли про гарячому осетинському пирозі, адже в космосі не можна їсти звичайну випічку. Крихти хліба розлітаються по всьому кораблю або станції, і можуть становити небезпеку для життя і здоров'я людини, що знаходиться в екстремальних умовах.

Як приготувати космічний пиріг?

Їжа перед відправкою на орбіту нашої планети повинна бути належним чином підготовлена. Спеціальний хліб, який не кришиться, сублімовані - позбавлені води - продукти, які потрібно розбавляти окропом перед вживанням, особлива тара, яка дозволяє розігрівати і вживати їжу, не розплескати її по навколишньому простору і часу. Таким чином, ми не можемо просто засунути в тюбик шматок пирога - нам довелося б розділити його на частини, окремо висушивши начинку і додавши до неї некрошащіеся коржики, і вже з цього всього намагатися виліпити пиріг, повернувши йому якщо не первозданний вигляд, то хоча б подобу початкового смаку. Так, і ніякого часникового соусу, такого улюбленого нашими клієнтами! Всі продукти, які викликають зміну налагодженого режиму травлення, в тому числі бобові культури, в космосі знаходяться під суворою забороною. Процес сублімації їжі відбувається приблизно так: готову страву піддають моментальної заморожування рідким азотом, а потім поміщають у вакуумну камеру, де нагрівають і видаляють випаровується рідина. Ну а поки ви не зважилися залишити нашу затишну Землю - замовте осетинський пиріг з доставкою додому, щоб порадувати себе свіжою гарячою їжею, і подумки пошкодувати далеких від будинку космічних трудівників.

Майбутнє - за осетинськими пирогами

Амбітні плани сучасних космічних завойовників ускладнюються дуже багатьма факторами. Колонізація Марса і Місяця, про яку зараз говорять так багато, загрожує багатьма наслідками для тих відважних, хто зважиться безповоротно змінити своє життя і стати першими справжніми інопланетянами. Для того, щоб почати харчуватися так само різноманітно, як це можливо зараз на рідній планеті, потрібні роки, а то й десятиліття наполегливої ​​і небезпечної праці. Але, цілком ймовірно, що в далекому майбутньому між Землею, Місяцем і Марсом курсуватиме невеликий кур'єрський кораблик, зі швидкістю світла доставляє пироги на замовлення в будь-яку точку обох планет і нашого незмінного супутника.