Чому осетинськими пирогами не годують в армії

Чому осетинськими пирогами не годують в армії
Харчування в армії завжди було складним питанням. Породивши чимало анекдотів, байок і досить непривабливих історій, наші доблесні ті, хто відповідають за комфортне існування людей в рамках проходження обов'язкової строкової служби, так і не змогли остаточно побороти проблему. Матеріалів в пресі маса на цю тему, але однозначної думки так і немає. Хтось каже про жахи армійського харчування, а хтось навпаки звеличує солдатську кухню так, що впору мало не зірку Мішлен видавати. Що відомо достовірно - в 2006 році харчування наших строковиків було передано на аутсорсинг приватним компаніям. З одного боку це могло б дійсно поліпшити якість їжі, а з іншого - виявитися всього лише частиною схеми по відмиванню грошей, яких у нас в країні, на жаль, більш ніж достатньо. Якби можна було дати вибір хлопцям, щоб вони могли замовити їжу на свій розсуд, то швидше за все рано чи пізно все б перейшли на більш-менш збалансоване харчування, адже строгий режим і великі фізичні навантаження вимагають не просто певної кількості калорій, а й достатнього якості харчування. Біда в тому, що більшість столових просто не обладнано належним чином, а багато хто вимагає капітального ремонту для того, щоб можна було говорити хоча б про мінімальні прийнятних умовах. Надання обладнання часто лежить безпосередньо на виконавців, а далі вже постає питання їх сумлінності. Ще одна проблема - варто змінити підрядника і все холодильники та інше обладнання поїде разом з звільненої аутсорс-компанією.

За якими правилами йде гра на ринку доставки їжі в армію

Відповідь проста - за дуже складною і заплутаною. Забезпечення армії харчами - не самий прибутковий бізнес, але якби не численні труднощі, що виникають на шляху компанії, то напевно знайшлися б як мінімум патріотично налаштовані бізнесмени, готові годувати наших військових сумлінно і якісно. Доставка їжі (Київ) навіть в звичайні, розташовані в межах області, військові частини, може бути непростим навіть чисто логістично, а вже про гідне харчування воїнів, які перебувають в зоні безпосередніх військових дій, поки що і говорити не доводиться. Численні сюжети по телевізору показують нам солдатську кухню не з самою привабливої ​​сторони. Ситуація більше нагадує харчування в поході, ніж повноцінну турботу про здоров'я військових, але ж військові дії тривають уже не перший рік. При цьому наші хлопці часом діляться моторошної інформацією - пліснявий хліб, відсутність масла, сиру та овочів, і червива тушонка. Користуючись тим, що у військових немає вибору, вони не можуть замовити доставку здорової їжі з Києва, постачальники дозволяють собі надавати неякісні продукти, що вимагають беззастережного списання. Сухпай, час від часу виділяються державою, йшли в основному в запас на чорний день, тому що сподіватися на стабільно смачну годівлю від держави, на жаль, не доводилося.

Такі пироги. Київ готувати вміє, а кухарі в армії?

Крім безпосередньо доставки продуктів, є і ще одна проблема - їх потрібно правильно приготувати. Адже невмілий кухар може зіпсувати навіть спочатку якісний продукт, Розварити макарони в кашу, або пересушити м'ясо. А хороші кухарі, щиро віддані своїй справі, в армії практично не зустрічаються. І навіть якщо якоїсь частини пощастить дістати до себе хорошого кулінара, то на обстановку в цілому це мало вплине. У військових, які перебувають в зоні військових дій, є можливість купувати їжу самостійно, але це виглядає з боку, як верх цинізму. Ризикують життям люди змушені боротися за виживання не тільки на полі бою, а й на польовій кухні. На харчування одного бійця в даний момент виділяється близько 60 гривень. Якщо брати до уваги тільки найдешевші продукти, то цілком можливо на цю суму нагодувати одну людину. Але про смакові якості вже навряд чи йде мова, а людина, змушений харчуватися несмачною їжею, і не маючи можливості навіть банально замовити їжу (Київ) за своїм смаком, навряд чи буде почувати себе психологічно комфортно. Замовляйте пироги у нас і харчуйтеся смачно і різноманітно!