Покупні соки VS натуральні морси

Покупні соки VS натуральні морси
Вживання фруктових соків - чудова ідея для тих, хто хоче вести здоровий спосіб життя. Але придбання і експлуатація соковижималки навіть в її сучасному автоматичному вигляді це трата як мінімум часу і сил. А чи дійсно покупні соки здатні дати нам той же обсяг користі, що і свіжовичавлені? По-перше, свіжовичавлений сік не може жити так само довго, як це вміє робити покупної за рахунок консервантів і стабілізаторів. В основному соки не виготовляються методом прямого віджиму зі свіжих фруктів - сік відтворюється із заморожених концентратів, а скільки вітамінів виживає після стількох етапів обробки - незрозуміло. Концентрат являє собою сік, випарений при температурі 60-65 градусів, і потім сировина заморожується. Після цього залишається цю сировину розбавити чистою водою, гомогенізувати (прибрати зайві грудочки) і пастеризувати - тобто прогріти при температурі 90 градусів для того, щоб шкідливі мікроорганізми загинули і не змогли зашкодити кінцевому споживачеві. Офіційні лабораторні дослідження говорять про те, що в покупних соків немає ніяких шкідливих домішок, додаткового цукру, а вітаміни збережені в необхідному обсязі. Проте, запиваючи пиріг на замовлення в Києві, ви напевно відрізните пакетований сік від свіжовичавленого.

Що таке морс, узвар і в чому відмінність від компоту

Що таке компотік і як його приготувати знають, мабуть, усі. Досить взяти будь-які ягоди або фрукти, зварити їх на повільному вогні, додати трохи цукру за смаком і дати настоятися. Яскравість і насиченість смаку залежать від пропорції між кількістю сировини і води. Морс зробити в домашніх умовах теж дуже просто - суть та ж сама, але морс на смак більш кислий за рахунок того, що в ньому використовуються кислі ягоди, такі як журавлина, смородина, малина і так далі. Узвар готується із сухофруктів по абсолютно такою ж технологією. Якщо переварити фрукти і ягоди, то їх користь істотно падає, так що все ж і в цій справі потрібен певний досвід. Деякі вважають за краще не варити ягоди, а просто розбавляти свіжовичавлений сік кислих ягід підсолодженою кип'яченою водою. Надмірна кількість цукру також негативно вплине на позитивні якості напою. Але, в будь-якому випадку, ви можете бути абсолютно впевнені, що в натуральному морсе немає ніяких харчових добавок, які можуть завдати шкоди організму. Якщо ви замовляєте їжу з доставкою додому в нашій мережі пекарень, то ми обов'язково запропонуємо вам свіжі натуральні морси власного виробництва, і ваш вечеря буде на сто відсотків натуральним і органічним. Ознайомтеся з нашим меню, і виберіть собі найсмачніший вечерю на сьогодні.

Чи можна запивати пироги соками і морсами

Є думка, що запивати їжу безпосередньо в процесі вживання не можна. Нібито, рідина розбавляє шлунковий сік і заважає повноцінному переварюванню. Щоб зрозуміти чи правда це, потрібно розуміти сам принцип травлення. Він починається ще в роті, коли ми пережовуємо шматочок осетинського пирога і насолоджуємося його смаком, ферменти слини вже починають готувати їжу до подальшої переробки. У шлунку їжа перемішується з шлунковим соком. Так чи здатна вода або інша рідина якось перешкодити цьому процесу? Справа в тому, що шлунок виробляє саме ту кількість соку, який потрібен для переробки наданого обсягу їжі і води. Рідина допомагає розріджувати тверді шматки, і доповнює обсяг з'їденого, що допомагає уникнути переїдання. Єдиним протипоказанням до запевняє може стати печія, але якщо ви не страждаєте на цю недугу, то сміливо запивайте їжу так, як ви звикли.