Чи корисно ходити в баню?

Чи корисно ходити в баню?
З настанням холодів безліч людей відкривають сезон «ходіння в баньку». Турецька, фінська, російська та багато інших лазень пропонують пропарити своє тіло саме у них. Чому ж існує таке різноманіття цих місць та чи корисні походи в баню.

Види бань

Назви різних саун не означають, що там на вас чекає спеціальний інтер’єр чи обстановка. Їхні найменування залежать від мікроклімату. Так, наприклад, турецька баня, або як її ще називають хамам, - це парова баня з температурою до 45 градусів. Російська ж лазня має більш високу вологість, а температура в середині неї може сягати 70 градусів. Фінська лазня характеризується сухим повітрям і низькою вологістю, саме тому температура тут може перевищувати навіть 100 градусів. Також існує японська баня, яка являє собою бочку з гарячою водою, яка провокує сильне потовиділення. Також існують різного роду фіто бочки та чани, які також активно пропарюють весь організм.
Яку б баню ви не обрали, варто відвідувати її з власними засобами гігієни: рушник, мило, скраб(за бажанням), білизна, спеціальний віник. Щодо віника, то він є одним з головних атрибутів майже усіх бань і буває різного складу. Березовий віник містить ефірне масло з вітамінами А та С, після його застосування відчувається розслабленість в усьому тілі. Дубовий віник чинить протизапальну та антибактеріальну дію. Віник з липи використовується при головних болях. Тим, хто страждає на ревматизм радять використовувати кропив’яний віник. Також існує багато інших видів віників для бань, але до складу кожного входять трави, які мають унікальні лікувальні властивості.

Чим корисні походи в баню

Окрім биття віником, будь-яка банька позитивно впливає на тіло та й на організм в цілому кожної людини. Звичайно, якщо ви не хворієте на серцево-судинні захворювання. Якщо ви астматик, гіпотонік, гіпертонік або маєте інше якесь захворювання обов’язково проконсультуйтеся з лікарем перед тим як зберетеся відвідати це місце.
Яку ж користь може принести відвідування лазні?
  • Поліпшується циркуляція крові, яка забезпечує його киснем.
  • Під дією пари відкриваються пори і шкіра починає вільно дихати. У результаті цього процесу  виходять забруднення верхніх шарів епідермісу.
  • Лазня розслаблює м’язи та сприяє відновленню та відпочинку.
  • Знижується стрес в результаті активному виробленню ендорфінів під впливом теплої температури.
  • Сприяє легшому диханню. Тому якщо у вас нежить, то найкраще  лікування – це гарно пропаритись в бані.
  • У зв’язку з тим, що наше серце починає швидше битися,  під час перебування в лазні ми також спалюємо певну кількість калорій.
Але скільки  користі не приносила б нам баня, сауна чи то бочка з гарячою водою пам’ятайте, що завжди потрібно слухати своє тіло. І якщо ви відчуваєте погіршення здоров’я, запаморочення, то краще не засиджуватися в паровій кімнаті.
А смачненьке?
Часто люди беруть з собою в баню їжу та напої, адже після процедур завжди прокидається звірячий апетит. Лікарі рекомендують пити в бані трав’яні чаї і не вживати алкоголь. Але ж хто втримається від холодного пивка після термо удару на все тіло. Але пам’ятайте, що все повинно бути в міру. Щодо їжі, то тут ви можете брати з собою легкі закуски, снеки, бутерброди. Не варто обтяжувати свій шлунок надмірною кількістю їжі. Ми ж пропонуємо вам замовити осетинський пиріг у нашій пекарні. Наші сирні пироги насправді не містять багато калорій, бо складаються в основному з начинки та тонкого шару хрусткого тіста. Вони ідеально підходять для споживання в лазнях, адже чудово тамують голод.